کانال «خانه ریاضیات راشا» در تلگرام RashaEdu@

در دپارتمان خانه ریاضیات راشا،  برای دروس مختلف ریاضی عمومی دانشگاه، صفحات مجزایی وجود دارد. در هر صفحه می توانید ویدئو- درس های آن درس را مشاهده نموده و همچنین محتوای بیشتری مانند جزوه ی درس،حل تمرینات و نمونه سوالات امتحانی را ملاحظه نمایید.  در این صفحه هر یک از دروسی که در این وبسایت برای آنها محتوا تهیه شده است معرفی شده اند. برای ورود به صفحه ی هر درس کافی است روی آن کلیک نمایید.

ژوئن ۲۰۲۴
ش ی د س چ پ ج
 ۱
۲۳۴۵۶۷۸
۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵
۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲
۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹
۳۰۳۱  

سبد خرید

ثبت نام در سایت / بازیابی رمز عبور / ورود از صفحه ای مستقل

لینک صفحات درسی رشته های کارشناسی فنی و علوم پایه

لینک صفحات درسی رشته های کاردانی و کارشناسی غیر فنی و علوم پایه

ریاضیات پایه

(پیش دانشگاهی)

برخی مباحث ریاضیات مقدماتی که در دبیرستان مطالعه می شوند برای شروع ریاضیات در رشته های مختلف فنی ـ مهندسی و علوم پایه در دانشگاه اهمیت ویژه ای دارند. از جمله این مباحث مثلثات و توابع مثلثاتی، مختصات قطبی، اعداد مختلط، نظریه مقدماتی ماتریس ها، حد، پیوستگی، مشتق و کاربرد مشتق توابع حقیقی بویژه مباحثی در خصوص یکنوایی توابع، قضایای رل و مقدار میانگین است. اغلب این مباحث در ویدئو ـ درس ها و جزوه قرارداده شده در صفحه ریاضیات مقدماتی به طور خلاصه جمع بندی شده اند. مباحث  جزوه و ویدئوـ درس های  این صفحه مکمل یکدیگر هستند.

ریاضی (عمومی) ۱

رشته های فنی مهندسی و علوم پایه

یکی از سنگ بناهای دانش امروز ما به ویژه در رشته های فنی و مهندسی، حساب دیفرانسیل و انتگرال با هندسه تحلیلی است. طی سیصد سال گذشته دانشمندان بسیاری در رشته های مختلف سعی در اعتلای این مجموعه دروس که یک درس پایه برای همه گرایش های علمی محسوب می شود داشته اند که از آن جمله می توان نیوتن، لایب نیتز، نپر، اویلر، آبل و … را نام برد. آموختن این درس باعث می شود تا شما به مهندس بهتری تبدیل شده و در تحلیل مسائل علمی رشته خود نیز توانمندتر شوید. این مجموعه ویدئو ـ درس شامل سرفصل های درس ریاضی۱ برای رشته های فنی و مهندسی است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمانی که نمی توانید حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه داشته باشید از آنها استفاده کنید و کلاس را به خانه بیاورید.

ریاضیات (عمومی) ۲

رشته های فنی مهندسی و علوم پایه

حسابان بردارها شامل تعمیم مباحث اصلی حساب، یعنی حد، پیوستگی، مشتق و انتگرال به توابعی است که با بردارها سر و کار دارند. انواع این توابع تحت سه عنوان توابع برداری، توابع چندمتغیره و میدان های برداری در درس ریاضی ۲ مطالعه می شوند. انجام این تعمیم ها به چنین توابعی نیازمند در نظر گرفتن یک خط سیر درست و صحیح است. در صفحه ای که به این درس اختصاص داده ایم، با دیدن ویدئوها و ملاحظه جزوات خواهید دید که چگونه قدم به قدم پیش رفته ایم تا نهایتاً سه قضیه غایی حسابان، یعنی قضایای گرین، استوکس و دیورژانس را ارائه نماییم.

معادلات دیفرانسیل معمولی

رشته های فنی مهندسی و علوم پایه

درس معادلات دیفرانسیل در رشته های مختلف فنی و مهندسی و علوم پایه در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته با ارزش ۳ یا ۲ واحد ارائه می شود. اهمیت معادلات دیفرانسیل در مدل بندی مسائل بر کسی پوشیده نیست و هر جا دستاورد عمیق علمی در آنالیز داده ها پدیدار می شود ردپایی از معادلات دیفرانسیل نیز معمولاً وجود دارد. در این صفحه عمده سرفصل درس «معادلات دیفرانسیل معمولی» در ویدئو ـ درس ها پوشش داده می شود. جزوه درس به همراه حل متنوع ترین تمرین ها را خواهید یافت و نمونه سوالات امتحانی با حل تشریحی آن ها در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمانی که نمی توانید حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه داشته باشید از آنها استفاده کنید و کلاس را به خانه بیاورید.

محاسبات (آنالیز) عددی

رشته های فنی مهندسی و علوم پایه

هر چند علم ریاضیات، دانش دقیقی است اما در عمل به دلیل دقیق نبودن وسایل اندازه گیری، خطاهای انسانی، مشکلات ماشین های محاسبه و … و نیز به دلایل مختلف دیگر، اینطور نیست که همیشه اعداد و محاسبات دقیق و کاملی را بتوانیم در اختیار داشته باشیم. محاسبات عددی درسی است که سعی می کند از بین فرمول های پیچیده ریاضی ابزارهای ساده ای برای انجام محاسبات بیابد. این مجموعه ویدئو ـ درس شامل سرفصل های درس محاسبات عددی برای رشته های فنی و مهندسی است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمانی که نمی توانید حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه داشته باشید از آنها استفاده کنید و کلاس را به خانه بیاورید.

ریاضیات مهندسی

رشته های فنی مهندسی

بی شک یکی از مهمترین دروس دوره لیسانس برای دانشجویان رشته های فنی و مهندسی درس «ریاضی مهندسی» است. این درس با مفاهیمی بر پایه حسابان و میدان های برداری حساب دیفرانسیل و انتگرال را به توابع مختلط تعمیم داده و نیز با معرفی سری های فوریه قدم در راه بررسی توابعی می گذارد که اغلب آن ها را موج و موجک می نامند. این مجموعه ویدئو ـ درس شامل سرفصل های درس ریاضی مهندسی برای رشته های فنی و مهندسی است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمانی که نمی توانید حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه داشته باشید از آنها استفاده کنید و کلاس را به خانه بیاورید.

برای ورود به صفحه ریاضیات مقدماتی روی تصویر کلیک کنید.
برای ورود به صفحه ریاضی۱ فنی و علوم پایه روی تصویر کلیک کنید.
برای ورود به صفحه ریاضی۲ فنی و علوم پایه روی تصویر کلیک کنید.
برای ورود به صفحه معادلات دیفرانسیل معمولی روی تصویر کلیک کنید.
برای ورود به صفحه ریاضی مهندسی روی تصویر کلیک کنید.

ریاضیات پپیش دانشگاهی

برای مقاطع کاردانی رشته های فنی مهندسی

محتوا در حال آماده سازی است.

ساعت به وقت تهران

ریاضی عمومی (۱)

برای گرایش های مختلف مقطع کاردانی رشته های فنی مهندسی و کارشناسی حسابداری، زیست، معماری و ...

اغلب رشته های دانشگاهی به جز رشته های فنی و مهندسی و علوم پایه دارای سرفصل های مشترکی در دروس ریاضی عمومی (۱) و (۲) هستند و این سرفصل ها تحت عناوین مختلفی برای دانشجویان ارائه می گردد. به عنوان نمونه قسمت زیادی از سرفصل دروس ریاضی عمومی(۱) برای رشته حسابداری، ریاضی عمومی برای کاردانی کامپیوتر، ریاضی۶ برای کاردانی مکانیک خودرو، ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت(۱) برای کارشناسی رشته های مدیریت، ریاضی۱ برای رشته زیست شناسی، ریاضی عمومی برای رشته معماری، ریاضی عمومی (۱) برای کارشناسی صنایع غذایی و … مشترک است. این مجموعه ویدئو ـ درس کلیه سرفصل های مشترک این  دروس را پوشش داده و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمانی که نمی توانید حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه داشته باشید از آنها استفاده کنید و کلاس را به خانه بیاورید.

ریاضی عمومی (۲)

برای گرایش های مختلف مقطع کاردانی رشته های فنی مهندسی و کارشناسی حسابداری، زیست، معماری و ...

درس ریاضی عمومی (۲) برای رشته های مختلف کاردانی مانند رشته حسابداری دارای سرفصل های مشترکی با دروس ریاضی (۲) برای دانشجویان زیست شناسی، ریاضی (۷) برای دانشجویان رشته مکانیک خودرو، ریاضی کاربردی برای رشته کامپیوتر و ریاضی و کاربرد آن در مدیریت (۲) برای دانشجویان رشته مدیریت است. دراین مجموعه، ویدئو – درس های سرفصل های مشترک این دروس در اختیار شما قرارداده شده تا رایگان از آن ها استفاده نموده و بهره لازم را ببرید.

ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی

برای رشته های مختلف مقطع کاردانی و کارشناسی

درس ریاضیات گسسته و ترکیبیاتی که با نام های ریاضی گسسته، ساختمان گسسته، مبانی ساختمان گسسته و … در دوره دبیرستان و نیز در دوره کارشناسی رشته های ریاضی ، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، علوم کامپیوتر و … ارائه می شود به واقع یکی از دروسی است که کاربرد مطالب ارائه شده در آن را به طور ملموسی در مسائل مطرح شده در کلاس نیز می توان دید. همچنین در بسیاری از مسائل تحقیقاتی دوره های تحصیلات تکمیلی مباحث خاصی از ترکیبیات مورد توجه دقیق قرار می گیرد. لذا داشتن یک پایه  مناسب و اطمینان بخش در دوره کارشناسی برای این درس می تواند در آینده بسیار راه گشا باشد. در این صفحه عمده سرفصل درس «ریاضیات (ساختمان) گسسته» در ویدئو ـ درس ها پوشش داده می شود. جزوه درس به همراه حل متنوع ترین تمرین ها را خواهید یافت و نمونه سوالات امتحانی با حل تشریحی آن ها در اختیار شما قرار می گیرد تا در زمانی که نمی توانید حضور فیزیکی در کلاس های دانشگاه داشته باشید از آنها استفاده کنید و کلاس را به خانه بیاورید. علاوه بر آن مباحث خاصی از این درس که در زمینه های تحقیقاتی نیز ممکن است مورد توجه قرار گیرد، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

برای رفتن به صفحه ریاضی گسسته در وبسایت شصتاد اینجا کلیک کنید.

قطب رباتیک جهانی، قطب تکنولوژی بتن در کشور، قطب زیست شناسی در کشور و …

تنوع رشته ها، کمک هزینه های متنوع

برخوردار از کارگاه ها و آزمایشگاه های متنوع، فضاهای ورزشی، رستوران و …

امکان کارآموزی پویشی

مورد پذیرش دانشگاه های اروپایی و …

*****